21 maja 2014 13:33 | Aktualności

PROJEKT "SZKOŁA WSPÓŁPRACY"

„Szkoła Współpracy”. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły.

Nasza szkoła wraz z uczniami i rodzicami uczestniczy od marca 2013 roku do lutego 2015 roku  w Projekcie „Szkoła Współpracy” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wzmocnienie współpracy między uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie 1034 szkół i przedszkoli w całej Polsce, poprzez opracowanie, upowszechnienie i wdrażanie modelowych rozwiązań. W ramach programu przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu oraz  dwóch warsztatach. Między  szkoleniem a pierwszym warsztatem, każda z grup zorganizowała w swoim środowisku debatę na temat stanu i barier rozwoju współpracy w szkole. Po pierwszym warsztacie wszystkie środowiska szkolne wspólnie zorganizowały „Dzień otwarty” w szkole oraz zebrały propozycje do opracowania” Szkolnego Programu Współpracy”. Do września 2014 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele muszą zorganizować  wspólną imprezę w przygotowanie, której muszą zaangażować, jak najwięcej przedstawicieli z każdego środowiska szkolnego.

Więcej informacji na temat projektu na stronie: