22 czerwca 2016 20:38 | Aktualności

BEZPIECZNIE NA DRODZE

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Zadusznikach, przede wszystkim dba o bezpieczeństwo swoich uczniów. W związku z tym, w ramach programu „Zachowaj Trzeźwy Umysł” zgodnie z tegoroczną tematyką: Bezpieczni na drodze, która była realizowana na lekcjach wychowania fizycznego i techniki we wszystkich klasach, poznawali i utrwalali przepisy ruchu drogowego.  W szczególności uczniowie klasy IV poznawali przepisy ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów, gdyż pod kierunkiem pana Jarosława Jeżewskiego, nauczyciela techniki, przygotowywali się  przez cały rok szkolny do egzaminu teoretycznego i praktycznego na „Kartę rowerową”. Wszyscy, którzy przystąpili do pierwszego, tak ważnego  egzaminu zdali go pozytywnie  . Na uroczystym apelu szkolnym pani dyrektor Zofia Kuczmarska wręczyła uczniom ich pierwsze prawo jazdy „Kartę rowerową”, z którą wakacje będą bezpieczne.

Małgorzata Cywińska