22 czerwca 2016 20:41 | Aktualności

U MAGISTRA PIERNIKARUM ŁUKASZA Z TORUNIA!

Uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Zadusznikach pod opieką wychowawców, wyjechali 22.06.2016 r. na wycieczkę do Torunia, którą zorganizowała p. Jadwiga Dudzińska. Miała ona niezwykły przebieg. Dzieci zwiedzały miejsca związane z życiem swojego patrona Mikołaja Kopernika. Udały się do Planetarium, gdzie zabrano ich na niezwykłą „wycieczkę w Kosmos”. Odwiedziły wiedźmę, z którą pod opieką Magistra Piernikarum Łukasza  z Torunia poznali tajemną recepturę wypieku toruńskich pierników, słynących w świecie ze swej smakowitości oraz  samodzielnie je wykonali i upiekli. Pierniki zabrali do domu jako pamiątki z wycieczki. Wyjazd był niezapomnianą lekcją historii pełną wrażeń i niezwykłych przeżyć.

M. Cywińska