01 grudnia 2016 15:25 | Aktualności

KOLEJNY RAZ W TORUNIU!

W dniu 29 XI 2016 r. 42 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem Szkolnego Koła Caritas p. M. Zielińską, wzięło udział w Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które odbyło się w Toruniu na lodowisku TOR-TOR. Przed wejściem czekał na nas prawdziwy renifer. Każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek. Hasło tegorocznej edycji akcji brzmiało: „Płomień Miłosierdzia”.

Program obejmował:

• zapalenie świecy wigilijnej

• wizyta Mikołaja

• pokazy łyżwiarskie

• podsumowanie akcji „Warto być bohaterem”

• spektakl „Bądźcie świadkami miłosierdzia” w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 3 w Toruniu

• występ wokalistów z MD

Nasza szkoła wzięła czynny udział w akcji „Warto być bohaterem”, w ramach, której zbieraliśmy środki pieniężne na rehabilitację Krzysztofa Lewandowskiego z Torunia, który uległ wypadkowi drogowemu. Zebraliśmy 126, 64 zł, otrzymaliśmy CERTYFIKAT SZKOŁY BUDUJĄCEJ WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNĄ. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom szczególnie tym, którzy odpowiedzieli na apel Caritas Toruń i przygotowali dar (zabawkę, maskotkę…) dla samotnych i chorych dzieci. Dziękujemy również opiekunom wyjazdu p. dyrektor Z. Kuczmarskiej i p. S. Cywińskiemu.