10 grudnia 2016 18:25 | Aktualności

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY!

W sobotę 10 grudnia 2016 uczniowie, rodzice oraz grono pedagogiczne naszej szkoły, wzięli udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Wielgiem. W czasie kiermaszu panował przedświąteczny nastrój wypełniony zapachem świerku i aromatycznych pierników unoszący się nad błyszczącymi stroikami, świecznikami, aniołkami, kolorowymi bombkami i świątecznymi kartami wykonanymi przez naszych uczniów i rodziców, które zostały wystawione na sprzedaż. Wśród błyszczących ozdób, zapachów zwiastujących święta i licznie przybyłych okolicznych mieszkańców prezentowały się szkoły z terenu naszej gminy z programem artystycznym. Nasi uczniowie zaprezentowali spektakl pt. „Żebro Adama”, taniec nowoczesny i najpiękniejsze kolędy. Dzieci do występu przygotowali p. Ewa Sobczak, p. Jarosław Jeżewski i p. Dorota Augustyniak. Dekorację wykonała p. Dorota Wilczyńska. Występ naszych uczniów spodobał się publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa, jakimi zostali nagrodzeni za występ.  Wśród wielu stoisk z ozdobami świątecznymi, nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Licznie przybyła społeczność lokalna bardzo chętnie kupowała prace naszych uczniów i rodziców. Dzieci były bardzo zainteresowane powodzeniem naszych ozdób wystawionych na sprzedaż. Widziały, że ich prace wzbudzają zainteresowanie i znajdują licznych nabywców. Jest to bardzo wychowawcza inicjatywa, uczy dzieci zaangażowania i dobrej pracy. Uzyskane pieniądze ze sprzedaży zostały przekazane na działalność Samorządu Uczniowskiego. Dzieci i opiekunowie składają serdeczne podziękowanie wszystkim odwiedzającym nasze stoisko.

Składamy podziękowania koordynatorowi p. Jadwidze Dudzińskiej, rodzicom za wykonanie ozdób świątecznych, pracę na stoisku oraz dowiezienie dzieci na kiermasz.

Życzymy wszystkim ciepłych, rodzinnych, przepełnionych miłością Świąt Bożego Narodzenia.