06 stycznia 2017 15:34 | Aktualności

SIĘ MA! ORKIESTRA ZAGRA JUŻ PO RAZ 25.

To już styczeń, a w styczniu, jak co roku od 25 lat „gorące niedziele” rozgrzane tysiącami serc kwestujących wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbierających na pomoc chorym dzieciom i na rzecz osób starszych wymagających opieki. W związku z tym ważnym wydarzeniem nie mogło zabraknąć i nas uczniów Szkoły Podstawowej w Zadusznikach. Podobnie jak przez kilkanaście, a może i dwadzieścia kilka lat, nikt tego nie liczył, powołany został Szkolny Sztab 25 Finału. Jego trzon tworzą: Hanna Korycka, Izabela Lewandowska, Joanna Korycka, Renata Barbara Lewkowicz, Błażej Paśniewski, Anna Gruszczyńska, Maja Chrzanowska, Weronika Nalejska oraz Aleksandra Szychulska. Opiekę nad wolontariuszami sprawować będą Państwo Małgorzata i Sławomir Cywińscy.

W uznaniu za dotychczasową pracę, zaangażowanie w organizację wcześniejszych Finałów dwoje naszych wolontariuszy Hanna Korycka i Renata Barbara Lewkowicz w dniu 16 grudnia pod opieką p. S. Cywińskiego zwiedziło Sztab Fundacji WOŚP w Warszawie, zapoznając się tam z ogromem pracy, jaki należy poświęcić w przygotowania tak wielkiej i niezwykle potrzebnej działalności.  My też włączyliśmy się do pracy laminując i oprawiając identyfikatory. Niestety w dniu tym nie udało się nam spotkać z Szefem Fundacji Jurkiem Owsiakiem. W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu zwiedzili Muzeum Katyńskie poświęcone polskim żołnierzom pomordowanym na Wschodzie przez totalitarny reżim Stalina. Przy okazji składamy serdeczne podziękowania organizatorowi i sponsorowi tego wyjazdu za umożliwienie nam poznania pracy w Fundacji i przybliżenia losów Polaków na Wschodzie podczas II wojny światowej. Sponsorem wyjazdu był Starosta Lipnowski p. Baranowski Krzysztof a organizatorem Sztab WOŚP w Kikole.

Tak zmotywowani wyjazdem i wizytą w Fundacji szybko wzięliśmy się za organizację tegorocznego Finału. Na 25 Finał Szkolny Sztab w porozumieniu ze społecznością szkolną organizuje konkurs na „Klasę z Sercem”, który zostanie przeprowadzony od najbliższego wtorku do czwartku. W tych dniach uczniowie z poszczególnych klas pod opieką wychowawców i przy współpracy z rodzicami będą na terenie szkoły w czasie przerw gromadzili środki finansowe na rzecz WOŚP. W tym celu zorganizowane zostaną kiermasze oraz inne liczne atrakcje. Dodatkową atrakcją stanowi w tegorocznym finale licytacja obrazu autorstwa Stanisława Głowackiego „Bankier”, który podarował na rzecz WOŚP absolwent naszej szkoły. Do udziału w licytacji zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Licytować można za pośrednictwem Internetu wysyłając na adres e-mailowy szkoły ofertę zakupu tego obrazu lub bezpośrednio składając deklarację na terenie szkoły. Cena wywoławcza to 50 złotych. Termin nadsyłania ofert drogą elektroniczną na adres: spzaduszniki@interia.pl upływa o godzinie 2000 w czwartek 12 stycznia.

Przekazanie obrazu nastąpi w dniu 13 stycznia piątek ok. godz.1000. Osoby niezwiązane ze szkołą biorące udział w licytacji przez Internet proszone są o podanie w ofercie nr tel. kontaktowego.

W dniu tym przewidziane są również licytacje orkiestrowych gadżetów. Finał nastąpi w niedzielę, podczas którego wolontariusze będą kwestować w centrum Zadusznik.

Za wszelkie datki, wsparcie i pomoc w organizacji tegorocznego Finału serdeczne dzięki i do zobaczenia podczas niedzielnego Finału.

I dzień orkiestrowego grania - klasy I, II i IIIa zebrały 290 zł.

II dzień orkiestrowego grania - klasy III b i IV zebrały 305,20zł.

III dzień orkiestrowego grania - klasy V i VI zebrały 437,90zł.

W dniu 13 stycznia 2017 roku odbyła się licytacja gadżetów, wśród których był tort ufundowany przez przewodniczącą Rady Rodziców p. Agnieszkę Sadziak. Kwota z licytacji to 200zł. Dziękujemy!

Uwaga!

Łączna kwota, która została ogółem zebrana z puszek i zawieziona do Sztabu WOŚP w Kikole to 2616,88 zł.

Z orkiestrowym pozdrowieniem

Szkolny Sztab WOŚP